linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

בעלי המקצוע המבוקשים ביותר בהיי-טק בישראל

05/10/2016 11:20:59
בעלי המקצוע המבוקשים ביותר בהיי-טק בישראל תמונה: pixabay

מרב לייפר – מנכ"לית חברת see.v, מדרגת את רשימת התפקידים המבוקשים ביותר בתחום ההייטק:

בראש הרשימה מפתחי אלגוריתמים ובאופן ספציפי יותר ה-Data Scientists (שכר: מרקיע שחקים). מה שהוגדר כבר לפני 4 שנים על ידימגזין הרוורד כמקצוע הסקסי ביותר במאה ה21, שומר על מקומו בפסגת המקצועות המבוקשים. בעולם של ביג דאטה, כאשר חברות מתמודדות עם כמויות עצומות של מידע ונתונים, מי שיודעים לסלול נתיבי אנליזה חדשים, להשליט חוקיות וסדר, הם אנשים חשובים להתפתחות של כל ארגון. כיאה למאיישים את הפסגה, הם זן נדיר ובעלי כישורים גבוהים: בעלי תואר שני או דוקטורט במחשבים, מתמטיקה, סטטיסטיקה וכד'. שכרם מרקיע שחקים, ולרוב יעדיפו לעבוד כפרילאנסים. וכיצד מאיישים את המשרות בכל זאת? מחזרים אחר המועמדים הטובים במלוא המרץ.

 מקצוע נוסף שנמצא כבר מספר שנים ברשימת המקצועות המבוקשים הוא Devops (שכר ממוצע 25,792; מועמדים טובים במיוחד יכולים להגיע גם לשכר של 30,000). מה נאמר על אנשי ה-Devops? סופרמן מודרני שידו בכל: מבין פיתוח, מומחה ב-IT, במערכות הפעלה ועוד. המקצוע הוא מעין אינטגרציה בין המפתח לבין איש האופרציה בארגון, מפה גם השם DevOps. בשוק התחרותי של ימינו, חברות נאלצות ליצור גרסאות מוצר בתדירות גבוהה תוך שמירה מתמדת על יציבות המוצר. רק איש מקצוע שמבין ומסוגל להתמודד הן עם פיתוח והן עם אופרציה, ידע להתמודד עם ניטור עומסים, תקלות, תעבורת מידע ועוד. סופרמנים אין הרבה, ומועמדים טובים נחטפים במהירות הבזק, שבועיים לכל היותר.  כיוון שזהו תחום מתפתח, ואנשים מגיעים אליו מרקעים שונים, חברות מוכנות לעיתים להתגמש, ולתת הזדמנות גם למועמדים מתחומים קרובים או לכאלה שאין להם את הניסיון הנדרש.

 במקום השלישי מפתחי Python (שכר ממוצע 29,667) - השפה הוותיקה, שנקראת על שם קבוצת הקומיקאים מונטי פייטון, היא שפה בקוד פתוח, קלה יחסית ללימוד ופופולארית מאוד בישראל, ולכן גם יש לה ביקוש גדול. לא הרחק מאחוריהם מפתחי Ruby (שכר ממוצע: 26,500). מפתחים בשפה זו מבוקשים מאוד, בזכות האופי המיוחד של השפה, שמאפשר פיתוח מהיר וקל, ולא פחות חשוב, תחזוקה קלה. כך, אם צריך לשנות את הקוד, ניתן לעשות זאת במקסימום יעילות ומהירות. הדבר חשוב מאוד בעולם היזמות בו מי שמפתח מהר יותר, פעמים רבות יהיה גם זה שיוביל את השוק. בשני המקרים האלה, על מנת לפתור את המחסור באנשי מקצוע מתאימים, לעיתים חברות מקיימות קורסי הסבה אצלן. הן תקחנה מועמדים שיש להם ניסיון בשפות אחרות, כאשר נקודת המוצא היא שלא תהיה להם בעיה ללמוד גם את השפות האלה.

במקומות החמישי והשישי, נמצאים מפתחי React ו-Angular, עם מעט מאוד מועמדים, במיוחד חסרים מפתחי React. לכן, על מנת לאייש את המשרת הללו, החברות מוכנות להתגמש לגבי איכות הניסיון, ולקבל גם מועמדים מחברות מוערכות פחות, העיקר שיש להם ניסיון בפיתוח באחת משתי השפות האלה.

מסכמת מרב לייפר, "גיוס עובדים מהווה אחד האתגרים הגדולים בסצינת הסטארטאפים המקומית והתחרות על המועמדים "השווים" היא קשה גם במקצועות בהם הביקוש הוא לכאורה יותר קטן, ולכן חשוב לגלות גמישות ויצירתיות בתהליך הגיוס. אחד המפתחות הוא לאמץ לגיוס עובדים גישה שהיא שיווקית בעיקרה, ולשים דגש על הנראות של החברה והאטרקטיביות שלה לעובדים באתר החברה, ברשתות החברתיות ובמקומות נוספים."

 
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >