linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

האנשים הבאים יצרו קורות חיים שבנו להם את הקריירה

13/10/2016 14:52:30
האנשים הבאים יצרו קורות חיים שבנו להם את הקריירה תמונה: http://www.rleonardi.com/interactive-resume/

כולם רוצים לעבוד בגוגל, אבל רק אריק גנדי יצר קורות חיים גוגוליים בהשראת מנוע החיפוש, וקיבל מענה תוך 30 דקות מרגע השליחה!

רובנו מתייחסים אל כתיבת קורות חיים כאל כורח. ​האנשים הבאים שינו גישה, והפכו את קורות החיים שלהם ליצירה בפני עצמה. הרעיונות המקוריים שלהם עוררו התלהבות ברשת, וזיכו אותם בשלל ראיונות בכלי התקשורת. התוצאה היא שכיום כל חיפוש פשוט בגוגל מציף את קורות החיים שלהם, מה שיעזור להם במציאת עבודה ובפיתוח הקריירה עוד שנים רבות. ואם כבר גוגל, אז קורות החיים הראשונים שנרצה לספר עליהם הם קורות חיים שיצר אריק גנדי - קורות חיים גוגוליים בהשראת מנוע החיפוש.

אריק גנדי חיפש ומצא דרך לבלוט בקרב אלפי הפונים לגוגל בחיפוש אחר משרה. קורות החיים שיצר בהשראת מנוע החיפושזיכו אותו בזימון לראיון עבודה בגוגל תוך 30 דקות מרגע השליחה. בנוסף, קורות החיים היצירתיים זכו לסיקור באתרים רבים. לאחר ראיון העבודה בגוגל, הודיעו לו כי הוא התקבל למשרה, אבל הוא דחה את ההצעה, כי המשרה הייתה משרת שיווק ולא משרת עיצוב, כפי שרצה. סוף טוב הכל טוב, קורות החיים היצירתיים שלו הובילו אותו למשרה טובה אחרת. אגב, הוא עצמו אמר, שהכל תלוי קונטקסט, ולא בטוח שהתרגיל שלו היה עובד אם הוא היה מחפש עבודה בבנק​, למשל.

"בשנה הראשונה שלי בתפקיד, היו לי רק כשלונות." כתב ג'ף סקרדינו מברוקלין בקורות החיים שלו, וזכה לפניות רבות

ג'ף סקרדינו, אמריקאי מברוקלין, ערך ניסוי יצירתי. הוא שלח למעסיקים שתי גרסאות של קורות חיים, גרסה אחת סטנדרטית, עם דגש על חוזקות והצלחות, וגרסה שניה ומקורית להפליא, שמוקדשת לחסרונות ולכשלונות שלו. והתוצאות: מתוך 10 פניות, קורות החיים הרגילים זכו לתגובה אחת, ואילו קורות החיים "ההפוכים" זכו ל-8 תגובות, ו-5 זימונים לראיונות עבודה! אז נכון שסקרדינו הוא איש קריאייטיב, ואולי אם היה פונה למשרות בתחום אחר, התוצאות היו פחות טובות, ועדיין, זה תמיד טוב לאמץ גישה רעננה ויצירתית לחיפוש עבודה, במיוחד אם אתם מרגישים שאתם עומדים במקום, ולא מצליחים להגיע לתפקיד שאתם רוצים. 

כשקורות החיים הופכים למגרש משחקים ברוח "סופר מריו" - קורות החיים של המעצב והמפתח הניו יורקי, רובי לאונרדי

קורות החיים הכי מדליקים שנתקלנו בהם שייכים למפתח והמעצב הניו יורקי, רובי לאונרדי. לאונרדי, בחור מוכשר במיוחד, בעל ניסיון כמעצב וכמפתח Frontend, הפך את קורות החיים שלו לאתר אינטראקטיבי אשר מציג את כישוריו וניסיונו העשיר למעסיקים אפשריים כתחנות במשחק בסגנון "סופר מריו". כל מי שנכנס לאתר, יכול לנווט את הגיבור המצוייר דרך השלבים השונים בקריירה שלו.  לאונרדי סיפר שלקח לו יותר מחצי שנה לעבוד על האתר. כשסיים, הגיש אותו למספר תחרויות. לאחר שקט יחסי של כשבוע, הוא התעורר בוקר אחד למבול של פניות, מאות מיילים התקבלו בתיבה שלו. מכאן ואילך, בשורת המשחק התפשטה ברשת והאתר זכה לכזאת הצלחה שזמן קצר לאחר מכן הוא קרס. אבל אל דאגה, כיום האתר פעיל. מוזמנים להתנסות בעצמכם.

המפתח כריס פוטמן יצר וירוס שגרם לפרופילים בפייסבוק להראות כמו הפרופילים של המתחרה מייספייס אי אז ב-2006, וכך זכה לעבודה ברשת החברתית

הווירוס שיצר פוטמן היה מקושר לפרופיל הפייסבוק שלו. תוך פחות מיום מהרצת הוירוס, פייסבוק התחילה לקבל תלונות, והדבר הוביל לכך שפוטמן התחיל לקבל הצעות חברות מעובדים בפייסבוק. הודעה אחת במיוחד צדה את תשומת לבו. ההודעה התקבלה מדסטין מוסקוביץ' - אחד המייסדים של פייסבוק, שכתב הודעה ברוח הזאת: "היי, זה מצחיק, אבל הווירוס גם מוחק פרטי התקשרות מפרופילים וזה כבר פחות מוצלח." הדבר הוביל להתכתבות בין השניים, ולבסוף לזימון לראיון עבודה בפייסבוק. פוטמן בתחילה נלחץ, כי חשש שהזימון לראיון אינו אלא עילה למעצר, כפי שקרה באותה תקופה לבחור שעשה תעלול דומה למייספייס. לשמחתו, חששותיו התבדו, והוא התראיין בשלום והתחיל לעבוד בפייסבוק כמה ימים לאחר מכן.

 

 


 

 

 
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >