linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

תכנית עבודה למציאת עבודה - למה זה חשוב?

02/02/2017 15:29:54
תכנית עבודה למציאת עבודה - למה זה חשוב? תמונה: pixabay

בסופו של תהליך חיפוש עבודה ממושך ומסורבל, מצאתם את עצמכם בדיוק באותה משרה שהייתה לכם קודם? כנראה שלא הכנתם תכנית עבודה למציאת עבודה

 

חיפוש עבודה עלול להיות תהליך ארוך, תובעני ומסורבל, ואם בסופו של תהליך כזה, אנו מוצאים את עצמנו בעבודה שלא תואמת את הציפיות, את הכישורים, או את הצרכים שלנו, זה מתסכל מאוד. במיוחד, כי לאחר תהליך שכזה לרובנו יש נטייה להישאר כבר במקום העבודה למשך השנה או השנתיים הבאות. החדשות הטובות הן שאם תכינו מראש תכנית עבודה למציאת עבודה, רוב הסיכויים שחיפוש העבודה שלכם יעלה על דרך המלך, ותמצאו את עצמכם יושבים על הכיסא הנכון. אז מה צריכה לכלול תכנית עבודה למציאת עבודה?

אנליזה עצמית - שלב ראשון והכרחי בכל חיפוש עבודה יעיל. אם אתם מתקשים לנהל שיח עם עצמכם, מומלץ בחום לגייס לצורך העניין חבר או חברה. שאלו את עצמכם מה אתם מחפשים? אתם רוצים להתקדם או לרכוש ניסיון נוסף בתפקיד דומה לזה שעשיתם בעבר? משרה מלאה או חצי משרה? להיות ראש גדול בחברה קטנה או ראש קטן בחברה גדולה. מהם סדרי העדיפויות שלכם? האם הכי חשוב לכם גובה השכר, או אתם מוכנים להרוויח קצת פחות, למען קידום ובניית קריירה או עניין ועבודה בחברה שיש לה תרומה של ממש לעולם? גם אם לא תקבלו תשובות מלאות על כל שאלה ושאלה, הדבר יעזור לכם מאוד בתהליך החיפוש ובקבלת ההחלטות.

תחקיר - אז אחרי שהפניתם את המבט פנימה, הגיע הזמן להפנות אותו החוצה. אתם יודעים מה אתם רוצים, זה הזמן לבדוק מה אתם יכולים, ולסמן מטרות ויעדים. מהן המשרות שפתוחות בפניכם? באיזה תחומים, ומהן הדרישות? אם בשלב הקודם החלטתם שאתם רוצים להתקדם לתפקיד ראש צוות, אז באיזה חברות קיים סיכוי גדול יותר שתקבלו הזדמנות? מהן החברות הבולטות בתחום שלכם? מה הדרישות לתפקידים שאתם רוצים? מה החוזקות והחולשות שלכם ביחס לדרישות? וכך הלאה. התחקיר הזה יסייע לכם מאוד בשלב הבא: שכתוב קורות החיים ועריכת הפרופיל ברשתות החברתיות, ובמיוחד בלינקדאין.   

נראות  - כתבו רזומה מעודכן, והכינו מראש מספר גרסאות, בהתאם לדגשים השונים במשרות שאתם מחפשים. הקפידו לעדכן ולהתאים את הפרופיל שלכם ברשתות החברתיות, ובמיוחד בלינקדאין. אגב, נתקלנו בכלי חמוד שיעזור לכם לקבוע האם יש לכם תמונה מוצלחת בלינקדאין. באתר Photofeeler אתם מעלים תמונות שלכם, ומקבלים פידבקים מ-20, 50, 100 איש ומעלה (על פי בחירתכם) - איזו מהן היא הטובה ביותר. סיימתם? שלחו אלינו את פרופיל הלינקדאין או קורות החיים. כאשר אנו יוצרים אתכם קשר, אל תשכחו לציין בראיון את העדפותיכם ואת סדרי העדיפויות שלכם, כדי שנוכל לשלוח אליכם את המשרות המתאימות ביותר.

קבלת החלטות - זה לא סוד שהחברות מתחרות ביניהן על המועמדים הטובים בתחומי התוכנה, ואם אתם בעלי הכשרה וניסיון, בשלב הזה ההצעות מתחילות לזרום. להיות מחוזר זאת תחושה נהדרת, זה נכון, אבל זאת לא סיבה מספיק טובה להגיד כן, וללכת להתראיין, כשאין לכם עניין של ממש במשרה. הרי תהליך המיון במקומות הטובים הוא ארוך וכולל מספר שלבים ואין סיבה שתבזבזו את זמנכם ותתישו את עצמכם שלא לצורך. פה האנליזה העצמית אמורה לבוא לעזרתכם. זאת משרה תובענית בסטארטאפ בתחילת דרכו, ואני רוצה יציבות ואיזון בית-עבודה, כנראה שזאת לא המשרה בשבילי, גם אם ליזם יש רפרטואר מרשים של שלושה אקזיטים בעברו. בקיצור, אל תבזבזו זמן על ראיונות לא רלוונטיים בסייג אחד: אלא אם כן אתם מרגישים צורך להתאמן לקראת הראיונות הרלוונטיים.

הגעתם לישורת האחרונה, והציעו לכם חוזה בשני סטארטאפים מעולים, נפלא! מותר לכם להתלבט ולהתייעץ, אבל אל תמשכו מדי את תהליך קבלת ההחלטה, זכרו לעדכן ולהתייחס באופן מכבד גם אם החלטתם לא לקבל את ההצעה. שם טוב בתעשייה קטנה וצפופה יעזור לכם פלאים בחיפוש העבודה הבא.

 
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >