linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

מחפשים עבודה בפיתוח תוכנה? חפשו בפייסבוק

09/07/2013 10:47:48
מחפשים עבודה בפיתוח תוכנה? חפשו בפייסבוק

המשפט "אני לא מבינה מה אתם עושים בפייסבוק הזה כל היום"! הוא משפט שרובנו שמענו פעם או פעמיים בחיינו. בין אם אתה בן 17 או בן 40, בין אם את גרה עם ההורים או לבד, בטוח שאמא שלך כבר שאלה אותך את זה (אלא אם כן יש לה גם פרופיל בפייסבוק...).

אז מה באמת אנשים מחפשים בפייסבוק כל היום? מסתבר שלא רק רכילות ומסיבות. בין כמויות המידע האינסופיות שאנחנו נחשפים אליהם ברשת החברתית המצליחה בעולם, בין אלפי הדפים של מותגים, מפלגות ו"מומחים", בין מאות הקבוצות ואינספור מודעות ממומנות, מסתתרות לא מעט הצעות עבודה מעניינות. 

איפה מוצאים אותן? הברור מאליו הוא בדפים של חברות השמה להייטק ו-Head hunters מהתחום, או בחברות הייטק גדולות (כמו למשל הדף של 888Israel  
או Intel Student's spot של אינטל). אבל, יש גם לא מעט קבוצות בפייסבוק שמאגדות בתוכן משרות רבות, מעניינות וייחודיות, וחלוקת הקבוצות לתחומים ספציפיים מקלה על חיפוש העבודה. למה אנחנו מתכוונים?

לקבוצות כמו Ruby  Jobs Israel  שכל מה שתמצאו בה היא משרות Ruby on Rails, או FEDs -Jobs שתוכלו למצוא בה משרות Front End. כמובן שיש גם קבוצות פחות ספציפיות ועדיין אך ורק בתחום פיתוח תוכנה, כמו קבוצה שנקראת "מתכנתים בישראל" וגם 8200  Fellowship  קבוצה שבניגוד לשמה לא צריך להיות בוגר 8200 כדי להיכנס אליה. 
הקבוצות האלו הן קבוצות סגורות, אבל אין בעיה להצטרף אליהן, אתם רק צריכים לבקש. מפרסמים בהן משרות גם אנשים שמחפשים עובדים עבור מקום העבודה שלהם, גם חברות השמה שמחפשות מועמדים איכותיים עבור הלקוחות שלהן, וגם כאלה שמחפשים פרילנסרים לעבודות חד-פעמיות.

מה שידידותי למשתמש במיוחד במקרה של הקבוצות האלו בפייסבוק, זה שבניגוד למה שקורה בקבוצות ב-LinkedIn, כאן לא מדובר בכמויות אינסופיות של משרות שנראות כמו Job Board אחד גדול. 
בכל אחת מהקבוצות האלו מתפרסמות משרות בודדות ביום, מה שמאפשר לכם בכמה דקות בערב לבדוק משרות שיכולות להיות סופר-רלוונטיות לכם, וליצור קשר ישירות עם מי שפרסם אותן.

אז מה חשוב לזכור כשמחפשים עבודה בפייסבוק?

 1. תכתבו בפרופיל שלכם במה אתם עובדים. לא מספיק אנשים מציינים את התפקיד שלהם, וחבל שכך. הקלו על מגייסים לאתר אתכם וציינו את התפקיד ושם החברה.
   
 2. השתמשו בהגדרות הפרטיות. אם יש דברים בפרופיל שלכם שלא הייתם רוצים שמגייס פוטנציאלי יעיין בהם (סטטוסים/תמונות וכו') תדאגו שרק החברים הקרובים שלכם יוכלו לראות אותם. כך גם אם תאשרו הצעת חברות ממגייס פוטנציאלי, לא תחשפו מידע "בעייתי".
   
 3. מענה על שאלות מקצועיות תמיד מוסיף לכם קרדיט. בפייסבוק יש גם קבוצות מקצועיות שלא מיועדות לחיפוש עבודה. למשל קבוצת תכנותPHP או  Ruby on Rails Israel  או Android  Developers  Israelבכל אחת מהן מאות חבריםהפגינו ידע מקצועי ובכך תמשכו תשומת לב של מגייסים מתוחכמים שנמצאים בקבוצות האלו ומחפשים מתכנתים מוכשרים.
   
 4. אם מישהו שאתם לא מכירים מציע לכם חברות, אל תפסלו על הסף. תבדקו קודם בפרופיל שלו במה הוא עוסק. ייתכן שמדובר במגייס שמעוניין ליצור איתכם קשר. על אף שהיום רוב אנשי ההייטק מחזיקים פרופיל בלינקדאין, אצל רבים מהם הוא לא פעיל או לא מעודכן, ולפעמים הדרך הכי נוחה עבור מגייס לפנות למועמד פוטנציאלי היא דווקא בפייסבוק.
   
 5. אם אתם עדיין מועסקים, ומחפשים עבודה בדיסקרטיות, תצטרכו להיות מתוחכמים ולקחת בחשבון שמי שרואה את הפרופיל שלכם רואה באילו קבוצות אתם חברים . מספיק שהבוס יראה שאתם נמצאים בקבוצות של jobs ועשויה להיווצר בעיה. אמנם קיימת אפשרות להסתיר את הקבוצות בהן אתם חברים (בתוך הפרופיל שלכם, ב-groups יש סימון של עריכה ושם אפשר לבחור hide), אבל מי שמאד ירצה למצוא אתכם בתוך קבוצה עדיין יכול למצוא אתכם ב-members. אז אם אתם מחפשים בדיסקרטיות- ליתר ביטחון עדיף שתהיו חברים בקבוצות מקצועיות של מפתחים ולא בקבוצות שמוגדרות כקבוצות משרות.

 

שיהיה בהצלחה במציאת משרת חלומותיכם! ובפעם הבאה שאמא שלכם שואלת- תגידו לה שזה מה שאתם מחפשים שם...

 

מכירים קבוצות נוספות מעניינות עם משרות סופר שוות בהייטק? שתפו אותנו בדף הפייסבוק שלנו
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >