linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

איך לגדל סופר-גיק(ית)?

20/08/2017 16:30:00
איך לגדל סופר-גיק(ית)?

המתכון המושלם לשלהי אוגוסט האיום: לצלול למשחקי מחשב יחד עם הילדים, רק שימו לב שאתם נותנים גם להם לשחק:)

זה בלתי נמנע. תינוקות באים לעולם, ואז הם גדלים, ואז מגיע הקיץ והחופש הגדול, ואז אנחנו, ההורים של המזרח התיכון, מפסיקים להבין למה בווסטרוז של משחקי הכס כל-כך מפחדים מהחורף, כי פה אוגוסט רותח ולח, ואנחנו מתפללים שהחורף כבר יגיע, ונפסיק להסתגר עם הילדים בבית או בקניונים או בכל מקום שיש בו מזגן.

כל עוד לא נמצאה הדרך לקרב את בואו של החורף, החלטנו לייעד את אוגוסט לטיפוח הדור הבא של הסופר-גיק, ואם התהליך החינוכי החשוב הזה מחייב אותנו לשבת ולשחק יחד עם הילדים, לא אכפת לנו לבלות עם הקיץ עד אין קץ. ובמילים אחרות, ההמלצה שלנו רגע לפני סוף אוגוסט היא לשחזר את ימי הזוהר שלכם עם משחקי המחשב. בינינו, הילדים ממילא משחקים, אז למה לא להצטרף אליהם, ולהפוך את המשחק לחוויה משותפת? ובכל מקרה, הנה לכם את התירוץ המושלם: הכשרת דור העתיד של אנשי הטכנולוגיה - שלוש המלצות למשחקים, שייפתחו את הכישורים הטכנולוגיים של ילדיכם.

למשרות תוכנה במיטב הסטרטאפים בארץ ובעולם, שלחו קורות חיים או פרופיל לינקדאין

אם הילדים שלכם עוד לא מכירים, התחילו לשחק יחד אתם במיינקראפט (Minecraft) - אחד ממשחקי המחשב המצליחים בעולם, תופעה של ממש, שהמשחקים בו נדמים לעיתים כחברים בכת. לכאורה (אבל רק לכאורה) המשחק פשוט: השחקנים יכולים לבנות באופן חופשי בתוך עולם הבנוי מקוביות המעוצבות בגרפיקת תלת ממד. אין מטרה אחת למשחק והשחקנים נדרשים להבין בעצמם איך הדברים עובדים. המשחק מפתח את הדמיון, את הזיכרון, את היכולת שלנו לפתור בעיות וליצור רצפים לוגיים. אין לו התחלה או סוף ברורים, והאפשרויות הן אינסופיות. ולבסוף, שימו לב: המשחק כולל מודוס שנקרא SciptCraft ומאפשר להתנסות בתכנות ממש. פה תמצאו את המדריך לתכנות במיינקראפט.

דרך נוספת, לא פחות מעניינת להכניס את הילדים לעולם המחשבים והתכנות, היא לקנות לילדים ערכת קאנו (Kano), ולבנות יחד אתם מחשב. הערכה כוללת: כרטיס זיכרון המשמש ככונן קשיח, מארז פלסטיק, כבלים וכל מה שצריך כדי להרכיב מחשב. כיום כבר לא ניתן להתעמק בקרביים של המחשב כפי שאפשר היה לעשות בעבר, והמשחק מעניק לילדים הזדמנות לעשות בדיוק את זה, ולכם הזדמנות לשחזר את הימים בהם ישבתם מוקפים במחשבים פעורים, וחיברתם חלקי מחשב זה לזה. ככה זה נראה. איך אפשר להגיד לזה לא?

לבסוף, אפשר לזנוח את האספירציות הגבוהות ופשוט לחזור לאהבות ישנות, ולבדוק האם היוצרים הוציאו משחק חדש בשנים האחרונות. אנחנו נזכרנו בגעגועים באחד המשחקים היפים והמצחיקים שיצאו בשנות התשעים: The Neverhood, שפותח על ידי האנימטור דאג טנפל. עלילת המשחק שואבת השראה מספר בראשית: בראשית היה המלך הובורג, שיצר את Neverhood. הוא היה בודד, ולכן החליט ליצור לעצמו חברים, וכך בא קלוג לעולם. הובורג רצה לתת לקלוג, החבר החדש שלו, עולם ומלואו, אבל קלוג רצה את הדבר האסור היחידי: הכתר של הובורג. והעלילה לשמחתנו, לפני כשנתיים, יוצרי המשחק מימנו דרך קיקסטאר פיתוח של משחק חדש בשם: Armikrog, שמספר את סיפור הרפתקאותיהם של חוקר חלל בשם טומינאוט וכלבו העיוור, ביק-ביק. אנחנו מקווים לבדוק אותו בקרוב מאוד. 
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >