linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

סודות ניהול הזמן של גיבורי עמק הסיליקון

14/01/2018 16:01:32
סודות ניהול הזמן של גיבורי עמק הסיליקון תמונה: pixabay

בזוס פיתח שיטה לקבלת החלטות, צוקרברג מאמין בלפתוח את היום עם הדברים הקלים ודורסי מחלק את ימות השבוע לתמות - איך המנכ"לים הגדולים צולחים את שבוע העבודה שלהם

על פי מחקר שנערך ב-2015, המנכ"ל הממוצע עובד 58 שעות בשבוע, בערך 11 שעות יותר מאשר העובד הממוצע, שעובד כ-47 שעות שבועיות (על פי סקר גאלופ). במילים אחרות, כולנו עובדים קשה מאוד, אבל מנכ"לים עובדים קשה יותר. אז איך הם צולחים את כל המשימות הרבות שמרכיבות את שבוע העבודה שלהם? התשובה שפחות חביבה עלינו היא: הם ישנים פחות ומתחילים את היום מוקדם (80% קמים בשש בבוקר או לפני), אז יצאנו לחפש תשובות אחרות, וגילינו שלגיבורים הגדולים של עמק הסיליקון יש כמה טיפים מוצלחים במיוחד לניהול זמן נכון יותר.

למשרות תוכנה במיטב הסטרטאפים בארץ ובעולם -  שלחו קורות חיים

או פרופיל לינקדאין

ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון: שיטה לקבלת החלטות  

רובינו זקוקים לאימון בקבלת החלטות. זה בטוח ישפר פלאים את החיים שלנו. אבל מנכ"ל בסדר גודל של ג'ף בזוס, שמקבל אינספור החלטות במהלך יום עבודה, חייב לפתח מנגנונים יעילים במיוחד. במכתב לבעלי המניות של אמזון, הוא פורש את האני מאמין שלו לגבי קבלת החלטות. 1. חשוב להבחין בין סוגי החלטות. חלק גדול מההחלטות שאנחנו מקבלים במהלך היומיום שלנו הן החלטות הפיכות, ולכן לא צריך להקדיש להן את אותה כמות זמן. בזוס ממליץ להתאים את תהליך קבלת ההחלטה לסוג ההחלטה. 2. קבלו את ההחלטה כאשר 70% מהאינפורמציה נמצאת בידכם. אם תחכו ל-90% קרוב לוודאי שתגלו שקיבלתם את ההחלטה מאוחר מדי, והחמצתם את ההזדמנות. 3. השתמשו ב-"אי הסכמה ומחויבות". כלומר אם אתם משוכנעים בכיוון מסוים, ואין לגביו קונצנזוס, הכירו ב-אי ההסכמה ובכל זאת פעלו כפי שאתם מאמינים ודרשו מחויבות לקו הפעולה שהוחלט עליו. במילים אחרות: "אני יודע שאתה לא מסכים איתי לגבי X, אבל אתה מוכן לעשות את ההימור הזה: לא להסכים ובכל זאת להתחייב לקו הפעולה הזה?" לטענת בזוס, אם תנסחו את זה ככה, הרוב יענו בחיוב.

ג'ק דורסי, מייסד ומנכ"ל  טוויטר ו-Square: כל יום והתמה שלו

בראיון לפורבס, סיפר דורסי שהוא עובד 16 שעות ביום. על מנת להתמודד נכון עם עומס העבודה הוא מחלק את ימות השבוע לתמות - כל יום והנושא הייחודי שלו. ביום שני - דורסי עוסק אך ורק בניהול. יום שלישי - מוקדש למוצר. רביעי הוא יום השיווק, התקשורת והצמיחה. בחמישי הזמן מוקדש למפתחים ושיתופי פעולה. וביום שישי: תרבות ארגונית, גיוס. בשבת הוא נח, ואת יום ראשון הוא מקדיש לעבודת תודעה: רפלקסיה, אסטרטגיה, תכנון השבוע.

מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק: ממליץ להתחיל את יום העבודה בדברים הקלים

בספר: "מארק צוקרברג - 10 שיעורים במנהיגות"  מצוטט צוקרברג כמי שאומר: "אני חושב שהחוק הפשוט ביותר הוא לעשות את הדברים הקלים ביותר בהתחלה, ככה אפשר להתקדם הרבה ומהר." צוקרברג פועל בניגוד לאמונה הרווחת, לפיה עדיף לגמור עם הדברים הקשים בהתחלה. לפיו, אם אנחנו מתחילים את היום שלנו בדברים הקלים, אנחנו מצליחים להתקדם מהר, חווים תחושות של הצלחה, וכך נוצרת תנופה להמשך הדרך. עוד הוא אומר: הסיכון הגדול ביותר הוא לא לקחת סיכון. ולכן, אם אתם מאמינים במשהו, אל תחכו. כי בעולם בו הכל משתנה במהירות, האסטרטגיה היחידה שנדונה לכישלון היא: לא לקחת סיכון.

מיכאל פריור (Michael Pryor), המנכ"ל (לשעבר) של טרלו: מעודד כיבוי הסחות דעת ולחגוג את המטלות שבוצעו

רבים מאתנו יושבים באופן ספייס, אחד החסרונות הגדולים של סגנון העיצוב הזה, אשר השתלט על המרחב המשרדי, הוא ההפרעות הרבות לריכוז. לכן פריור ממליץ "להוריד את התריס", ולנסות להתמקד במשימה אחת בכל זמן נתון, כי הרבה מאוד זמן הולך לאיבוד בכל פעם שאנחנו עוברים מקונטקסט אחד לשני. טיפ חשוב נוסף: לחגוג את הדברים שסיימתם לעשות. יש תחושת סיפוק של ממש כאשר אנו מסמנים V על משימה שבוצעה.

קלר וויליאמס, מייסד Keller Williams Realty: מקדיש 4 שעות בכל יום עבודה למשימת השנה

בכל שנה בוחר קלר וויליאמס דבר אחד חשוב שהוא רוצה לעשות השנה. זה יכול להיות משהו אסטרטגי שישנה לחלוטין את כל דרך הפעולה העתידית שלו, או כל דבר אחר משמעותי. מרגע שבחר, הוא מקדיש את 4 השעות הראשונות בכל יום אך ורק לדבר הזה. לדבריו, כך הוא בנה עסק משגשג, כתב ספרים והשיג מטרות נוספות חשובות בחייו.

 
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >