linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

קריירה ב-Blockchain

28/08/2018 17:18:43
קריירה ב-Blockchain

שניה לפני שפרדיגמות משתנות - בואו נדבר על קריירת פיתוח בבלוקצ'יין.

בעצם, בואו נבין למה בכלל כולם מדברים על חדשנות שמקורה בשינוי מבני של בסיס נתונים, ואיך שינוי בפוטנציאל משוגע של 160 תעשיות וורטיקלים בעולם, שצפוי להתבסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין, יכול להשפיע על העתיד המקצועי שלך.

בלוקצ'יין, או, 'פרוטוקול האלוהים'.

כעת אנו חיים בעולם שבו אפשר לבצע טרנזקציה מאובטחת ללא צד שלישי מתווך.
ניתן לשמור מאגרי מידע בצורה מבוזרת, כך שהמשתמשים עצמם תורמים לכוח המחשוב הנחוץ, ואיש אינו שולט בהם.
לא מפתיע שהאפליקציה הראשונה והרווחת ביותר לטכנולוגיה הזו היתה כסף דיגיטלי, אבל כנראה הפוטנציאל העסקי הגלום ביישומים נוספים לקריפטו שמוטמע בבסיסי נתונים רק מתחיל להיחשף. 

על ויטאליק בוטרין כבר שמעת?


איתריום הוא פלטפורמת Open source, שנועדה להתעלות מעל המגבלות שמפתחים נתקלו בהם בביטקוין, בעיקר בשל מרחב מאד מצומצם לתמרון.
בניגוד לביטקוין, בוטרין איפשר למפתחים אחרים לפתח פרוטוקולים משלהם על גבי הפרוטוקול של האיתריום, ולייצר למעשה כל אפליקציה אפשרית בצורה מבוזרת, בקלות ('Decentralized apps, 'Dapps).

זהו קונספט שבצידו השפעה משמעותית על פרדיגמות קיימות בעולם הפיתוח, שכן כעת - המוניטציה מגיעה מהשקעת המשאבים בפרוטוקולים, ולאו דווקא מהשקעה בשכבות העליונות (בניגוד לענקיות הקיימות, פייסבוק וגוגל, למשל).

מפתחי פרוטוקולים יכולים להנפיק ולהציע טוקנים המייצגים את שווי הפרוטוקול שלהם. באמצעות ה'חוזים החכמים' בין 2 צדדים, עליהם מתבססת הטכנולוגיה, ובשל ההתניות שניתן להוסיף לכל טרנזקציה (שתתרחש רק במידה ומתקיימים תנאים שהוגדרו מראש), נוצר מצב שבו מיזמים מגייסים את ההון הדרוש להם באמצעות חלוקת מטבעות וירטואליים, בתמורה לשווי כספי או אפשרות שימוש במוצר שלהם. במילים אחרות - ICO.
(Initial Coin Offering)

במגזין Futurism מאמינים כי ההתאגדות האחרונה של חברות ענק ברשימת ה-Fortune 500 למחקר ופיתוח איתריום,
היא המנוע העיקרי ל"בהלת הסטארטאפים" בבלוקצ'יין:
Enterprise Ethereum Alliance - EEA - יוזמה של ענקיות כמו מיקרוסופט, ג'י פי מורגן, אינטל ועוד, המכוונות לייצר סטנדרט פיתוח באתריום ולאפשר שיתוף פעולה מונגש בין עסקים בכל העולם.

 


 

במועדפים שלנו: לינקים מומלצים מחברינו בתעשייה

 

צריכים לצלול במהירות לעולם הפיתוח בבלוקצ'יין?

מדריכים בהפקת IBM:

Learn how to run blockchain technology on a Linux mainframe >

Create a to-do list app using blockchain >

Deploy an asset-transfer app using blockchain >

Create a blockchain app to display and interact with a network through a web interface >

 

​Plug & Play

הדרך הכי טובה להתנסות ב-REMIX:
שפת היי לבל המאפשרת אימפלמנטציה של "חוזים חכמים" >

Framework פיתוח לאתריום >

יצרו שיח וקהילה של מומחים בבלוקצ'יין, בתשלום אפשרי לכל כיס:
קורסים אונליין בבלוק גיק >

 

Fun & Games

אחד ממשחקי הקריפטו-בלוקצ'יין הראשונים: Cripto-Kitties >

אפליקציית היכרויות וקשרים עסקיים. הפעם, המשתמש משדך בין 2 אנשים שלדעתו צריכים להכיר: Match Pool >

בפיטסבורג זועמים על גל חברות כריית הביטקוין שנהרו אליה בשל החשמל הזול >

עוד דרך מומלצת להיכנס לתחום היא לתרום לספריה, בשפות המומחיות שלכם:
Etherium wiki-GitHub >

 

"If Etherium is brad pitt, than NEO is Zach pitt - younger, better dressed, and more talented" >

 

 

מכשולים אפשריים למפתחים בהסבה לבלוקצ'יין:
פורסם ב-Stack Overflow, 2018.

Integratingwith legacy applications

Vijay Michalik, a research analyst for Frost & Sullivan, told CNBC that the practicality of implementing decentralized cryptosystems falls outside of the traditional IT development skill-set.
 
Scalability

Preethi Kasireddy, a Blockchain engineer: because blockchains are “decentralized,” every component of the network needs to process every single transaction. Although there are benefits to this, she adds that it comes at the cost of scalability.
 
Complexity

This probably isn’t a huge surprise. According to CoinDesk, Blockchain technology is full of entirely new vocabulary for developers to learn, understand, and apply to their work.
 
 
 
 

 

מרב לייפר - CEO

דבר המנכ"לית

כשמבינים את החדשנות בטכנולוגית הבסיס שמאפשרת את ביטקוין, אי אפשר שלא להכיר בתחזיות ההשפעה על התעשייה ועל הכלכלה, כפי שאנו מכירים כיום.

על פי הערכות של חברת דלויט, עד 2025 - 10% מהתמ"ג הגלובלי ייבנה על גבי אפליקציות בלוקצ'יין. להערכה זו מצטרפים נתונים נוספים, כמו הגידול המהיר (50%+ בשנה האחרונה) בכמות הסטארטאפים בתחום הבלוקצ'יין והזינוק במספר משרות הפיתוח שנפתחו השנה (על פי 'indeed', מאז 2015 חל זינוק של 651% במספר המשרות בתחום הבלוקצ'יין). 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צוטט באומרו כי הטכנולוגיה הזו מבשרת את דינם של הבנקים, אף שנראה כי המחוקקים, ובפרט רשויות המיסוי לדוגמה, לא ממש התחילו להבין כיצד להיערך, בעוד הגלגלים ממשיכים לנוע:

"ישראל, חלוצת טכנולוגיה, הנחשבת שחקנית משמעותית בתחום הבלוקצ'יין, ושואפת לשמר את מעמדה כמדינת סטארט־אפ, נדרשת להפשיל שרוולים ולקדם ודאות משפטית שתהיה חוד החנית של הרגולטורים בעולם. התמהמהות מצד המדינה (רשות ניירות ערך, הפיקוח על שוק ההון, בנק ישראל ורשות המסים), תביא לבריחת מיזמים ישראליים איכותיים החפצים בוודאות משפטית, ויזמים ומשקיעים יפנו את הטכנולוגיה ואת כספם אל מדינות זרות שיאפשרו זאת." (דה מרקר, 2018)

בין האפשרויות המסעירות הנוספות שהטכנולוגיה הזאת פותחת בפנינו, נמצאות גם, למשל,

שימוש בקריפטו בזירת ה-IOT (דמיינו רכבים שקונים בעצמם דלק) שתביא למהפכת הוזלת עלויות משמעותית: תחזוקת השרתים המרכזיים למוצרים חכמים היקרה, שהפכה שחקנים רבים בתחום ללא רווחיים, נהיית לא רלוונטית בעידן שבו המכשירים יודעים לתקשר בינהם.

מיליונים של אנשים ברחבי העולם, ובמיוחד מדינות עולם שלישי, יוכלו לקבל גישה לשירותי בנקאות בזכות החוזים החכמים. ( למשל - BITPESO)

כעת, תעשיית הרכב האוטונומי יכולה להבטיח שהיא חסינה מפני מתקפות סייבר, וקשה לדמיין עתיד בזירה הזו ללא פרוטוקולי בלוקצ'יין.

"האתריום מאפשר לדרוש כי אלה הרוצים להצטרף לקהילה יהיו בעלי נתונים אישיים מסוימים. באמצעות אלגוריתמים שונים ומידע הנאסף ממקורות רבים, האתריום יוכל להבטיח כי רק מי שעונה על הקריטריונים שנקבעו יוכל להיכנס לחדר, כלומר לאתר. במקביל הוא גובה את הכסף תמורת השימוש. ניתן להשתמש בכך לקהילות שונות, למשל למחפשי עבודה". (דה מרקר)

 אסכם בכך שלמפתחי תוכנה, זאת הזדמנות ענקית לחדש מבחינה טכנולוגית ולהשאיר חותם בעולם חדש, מבוזר ומופלא. 

מרב.
 
 חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >