linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

הישרדות לעשירים

23/12/2018 16:09:43
הישרדות לעשירים

איך סלבריטאי הטכנולוגיה מתכננים להינצל מהאפוקליפסה

אילון מאסק רוצה ליישב את מאדים, פטר תיל בונה על דם של צעירים, ריי קורצווייל על הפיכת התודעה למחשב על וסם אלטמן כבר קנה את הזכות המפוקפקת לשמר את המוח בצנצנת. אם בעבר צמרת הטכנולוגיה הייתה מפזרת הצהרות בתקשורת על להפוך את העולם למקום טוב יותר, לאחרונה אנחנו שומעים יותר ויותר על הישרדות וחיי נצח.

למשרות תוכנה במיטב הסטרטאפים בארץ ובעולם - שלחו קורות חיים או פרופיל לינקדאין

רבות הסכנות שרובצות לפתחנו: שינויי אקלים, עלייה במפלס האוקיינוסים, הגירה המונית, מגיפות קטלניות, השתלטות AI, מלחמת עולם שלישית ועוד ועוד. סדרות דיסטופיות כמו "מראה שחורה" ו-"סיפורה של שפחה" מתארות תרחיש פסימי עתידני לכאורה שנראה קרוב מאוד למימוש. גם אילי ההון של העולם הטכנולוגי חוברים לגל הדיסטופי. המיליארדר אילון מאסק, כבר מזמן הפך לנביא זעם, שמזהיר אותנו מפני השתלטות AI, ויותר לאחרונה גם מפני מלחמת עולם שלישית. אם זה מרגיע אתכם, הוא מצהיר שהוא לא צופה סכנה מיידית לקונפליקט עולמי. בכל מקרה, כשזה יקרה (וזה יקרה אם חושבים לרגע על ההיסטוריה המפוארת של המין האנושי, כך אומר מאסק), הוא מקווה להיות מוכן עם החללית BFR שתאפשר התיישבות במאדים.

שימור המוח או חיי נצח גרסת המחשב

שימו לב, החלל הוא לא ערוץ המילוט היחידי שלכם/ן; מי שרוצה ומצוייד בממון, יכול לקנות את הזכות לשמר את מוחו עד ליום בו אפשר יהיה לעורר אותו לחיים כמחשב. חברת Nectome, חברה שהוקמה ב-2016 על יד חוקרי AI ב-MIT, מציעה להיפטר מהגוף שלכם, ולשמר את המוח בצנצנת עד שניתן יהיה אי שם בעתיד לסרוק אותו, ולהפוך אתכם לסימולציה ממוחשבת. המוקש היחידי: המוח חייב להיות "טרי". נכון שערוץ המילוט החללי נשמע כמעט מתון באופן יחסי? הפתרון הכימי החדשני של הסטרטאפ מעמק הסיליקון, יכול לשמר את המוח במשך מאות ואף אלפי שנים. מי שכבר שילם 10,000 דולר כדי להיכנס לרשימת ההמתנה של החברה זה משקיע העל סם אלטמן, מייסד Y Combinator.

האפשרות להעלות את המוח למחשב צריכה להיות מוכרת היטב למי שמעורה בספרות פוטוריסטית, וקרא את ספריו של ריי קורצווייל, החסיד גדול של הארכת החיים ומי שעוסק בסוגיות האלה כבר שנים רבות. קורצווייל, שהמציא את מכונת ההקראה הראשונה לעיוורים, וניבא עוד בתחילת שנות ה90 את התפוצה של האינטרנט ואת עלייתם של המכשירים הניידים, משמש כיום מנהל ההנדסה הראשי של גוגל. בין השאר בהשפעתו, הקימה גוגל מיזם בשם  Calico, שמטרתו מאבק בהזדקנות.

התחזית של קורצווייל: הכינו עצמכם לשנת 2045  

עוד ב-2005 פרסם קורצווייל את הספר "הסינגולריות מתקרבת", בו חזה שבקרוב הבינה המלאכותית תשלוט בכל הידע והמיומנויות של האנושות וטכנולוגיה לסריקת מוח תאפשר העברה מדורגת של התבונה והאישיות שלנו למחשב. ננו-רובוטים ישפצו את גופנו במטרה לשפר את הבריאות הפיזית. התוצאה היא שנוכל לחיות לנצח, בלי להזדקן. הוא אפילו נקב בתאריך, שנת 2045, היא השנה בה תופיע הסינגולריות הטכנולוגית, והבינה המלאכותית תעלה על זו האנושית.

המלחמה בהזדקנות: גרסת הערפד

המליארדר פיטר ת'יל, ממייסדי PayPal ומהמשקיעים הראשונים בפייסבוק, ידוע כמי שהכריז מלחמת חורמה על ההזדקנות והמוות, והשקיע הון עתק בסטרטאפים שמפתחים תרופות נגד הזדקנות. ב-2014 הוא סיפר בראיון שהוא לוקח הורמוני גדילה, ומספר שנים לאחר מכן סיפר בראיון אחר שהוא מתעניין ב-parabiosis, הליך שכולל הזרקת דם של צעירים, לשיפור הבריאות והארכת החיים. בראיון, ת'יל דיבר על "הזרקת דם צעיר" כמשהו שהוא "היה רוצה לנסות", אבל אם להאמין לשמועות, פרקטיקת ה-parabiosis היא כבר פרקטיקה נפוצה בקרב עשירי עמק הסיליקון. צעירים, ראו הוזהרתם.

 


חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >