linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

הסטארטאפים החדשניים ביותר בעולם

07/03/2019 16:53:23
הסטארטאפים החדשניים ביותר בעולם

 

סטרטאפ שהציג אבוקדו מאריך ימים, אחר מפיק מים מהלחות באוויר - הסטרטאפים שנכנסו לרשימת החברות החדשניות בעולם של הפורום הכלכלי העולמי; לישראל נציגות מכובדת, שנייה רק לארה"ב.

מדי שנה מפרסם הפורום הכלכלי העולמי את רשימת חלוצות הטכנולוגיה המובילות בעולם, שהן בעלות פוטנציאל לשינוי פניה של החברה והתעשייה. כדי להבין עד כמה לפוטנציאל הזה יש סיכוי גם להתממש, מספיק להציץ ברשימה חלקית של כוכבות העבר של הפורום, ביניהן קיקסטארטר, ספוטיפיי וטוויטר. 61 הסטארטאפים ברשימה הם בתחומים מגוונים של רפואה, איכות הסביבה, מזון וחקלאות, פינאנסים, אבטחת סייבר ועוד, והטכנולוגיות הבולטות: בינה מלאכותית, בלוקצ'יין ו-IoT. ועוד נתון חשוב, במיוחד לקראת יום האישה: 23% מהסטארטאפים ברשימה מובלים על ידי נשים. בנוסף, שמונה סטרטאפים מישראל נכנסו לרשימה.  

מדי פעם נשמעות נבואות זעם על הקץ המתקרב של פריחת ההייטק הישראלי, אבל לפי התמונה העולה מהרשימה, ישראל המדורגת במקום השני (שנייה רק לארה"ב), בינתיים שומרת על מקומה בפסגת ההייטק העולמית. בין החברות הישראליות שנבחרו לרשימה: Watergen, Raycatch, Aqua Security, Innoviz Technologies, XMCyber, Vayyar, Utilis, Precognize. צללנו לרשימת הסטרטאפים המלאה וחזרנו עם שלל. בין הסטרטאפים הישראלים מצאנו סטרטאפ שמפיק מים מאוויר ואחר שעושה טסטינג לשמש. בשאר רחבי העולם מצאנו אבוקדו מאריך ימים ופלטפורמת AI שמסייעת באיתור פתרונות רפואיים חדשניים בספרות מקצועית.

למשרות תוכנה במיטב סטרטאפים בארץ ובעולם - שלחו קורות חיים או פרופיל לינקדאין

Apeel Sciences האמריקאית עם בשורה לאוהבי האבוקדו

Apeel Sciences, סטרטאפ אמריקאי בתחום המזון, מייצר ציפוי אכיל, אשר מעניק למזון חיי מדף ארוכים יותר. אבוקדו מאריך ימים היה הראשון שהשיקה החברה, כאשר בהמשך מתוכננים אספרגוס, לימון, אפרסק ואגס. אבוקדו ידוע בחיי המדף הקצרים שלו. הציפוי משמש כמגן מפני חמצן ואתילן, וכך מעכב את תהליך הריקבון של האבוקדו. בין רשימת המשקיעים וקרנות הון הסיכון הארוכה של החברה מצאנו גם אחד, ביל גייטס.

Watergen הישראלית מפיקה מים מאוויר

כמו בתקופת יציאת מצרים, גם בימינו מחסור במים מוביל לנדידות עמים וממית אסונות הומניטריים. הפקת אוויר ממים נשמעת כמו חלום שיכול לשים סוף למשברי המים. חברת watergen הישראלית פיתחה מכונה שמפיקה מהאוויר מים עשירים במינרלים, שיכולה להגשים את החלום הזה. וכן, זה פה אצלנו, בראשון לציון.

RAYcatch הישראלית עושה טסטינג לשמש (או מייעלת את תהליך הייצור של  האנרגיה הסולארית)

המערכת שפיתחה החברה אוספת נתונים סביבתיים בשדות סולאריים באמצעות חיישנים הפזורים בשטח. מערכת של בינה מלאכותית מנתחת את המידע ומייצרת תובנות המייעלות את תפקודם של הפאנלים הסולאריים. המערכת יודעת גם לזהות תקלות בזמן אמת. מה שמאפשר תיקון מהיר שלהן ומניעה של נזק נוסף.

BenevolentAI הבריטי משתמש בבינה מלאכותית כדי לגלות תרופות חדשות

מטרת הסטרטאפ היא לקצר את הדרך בין דאטה לרפואה. כל 30 שניות מתפרסם מאמר מדעי חדש וכמות הדאטה המחקרי היא עצומה. התוצאה היא שמדענים משתמשים רק בחלק קטן מאוד מהידע הקיים לצורך הבנה של מחלות ופיתוח תרופות. פלטפורמת הבינה המלאכותית שפיתחה החברה מאפשרת חיפוש, עיבוד ויצירת הקשרים בדאטה הרפואי שנאסף במחקר. המערכת משמשת לחיפוש דרכים חדשות לטיפול במחלות, כמו גם שיפור של טיפולים קיימים וקידום ההבנה של האטיולוגיה של מחלות.

Soul Machines מניו זילנד מפתח בינה מלאכותית עם אינטליגנציה רגשית

הסטרטאפ שואף להביא אינטראקציה אקספרסיבית ואינטליגנציה רגשית אל תוך עולם המחשבים. הם מפיחים רוח חיים בטכנולוגיה באמצעות יצירת בני אדם מלאכותיים שמגיבים רגשית עם אישיות ואופי שמאפשרים למכונות לדבר אתנו פנים אל פנים. במילים אחרות, לא מספיק שבינה מלאכותית מנצחת אותנו ברוב מדדי ה-IQ, כעת היא גם פולשת לטריטוריה של ה-EQ.

 


חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >