linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

היורשות של משחקי הכס

30/05/2019 20:04:29
היורשות של משחקי הכס

 

צללנו לכמה מסדרות הפנטזיה האהובות בחיפוש אחר היורשת של משחקי הכס

כמעט עשור "משחקי הכס" מלווה אותנו, והיא הפכה לחלק בלתי נפרד מהנוף התקשורתי שלנו ושל צופים רבים ברחבי העולם. מה נעשה בלי כל הניתוחים, ההשערות, התחזיות והפרשנויות שסחפו את הרשת לפני ואחרי כל פרק במשחקי הכס. רגע אחרי הפרידה מהסדרה - יצאנו לחפש לעצמנו ולכם ולכם! איזו סדרה חדשה לטמון בה את הראש בלי לדעת אם הוא ישרוד את ההרפתקה. צללנו לכמה מסדרות הפנטזיה האהובות עלינו, ערכנו חיפוש מדוקדק ברשת - וחזרנו עם שלל. כמה סדרות טלוויזיה בהתהוות שיש להן סיכוי אמיתי להפוך לפנטזיית הקאלט הבאה: "רשומות קוטל המלך", "אמבר", "מחזור כישור הזמן" ו-"בשורות טובות".

למשרות תוכנה במיטב הסטרטאפים בארץ ובעולם - שלחו קורות חיים או פרופיל לינקדאין 

 

'אמבר' (The Chronicles of Amber)

פלוס: נסיכים בני אלמוות, עולמות אלטרנטיבים. מינוס: דרקונים

אמבר - סדרת ספרים מאת סופר המד"ב והפנטזיה רוג'ר זילאזני, שג'ורג' ר. ר. מרטין נמנה על מעריציו.

סיפור העלילה: גבר מתעורר ללא זיכרון בחדר ריק, ומגלה שיש לו כוחות על, הוא חזק, הוא מהיר והוא נרדף על ידי טיפוסים מפוקפקים. במהרה מתגלה שהוא קורווין, אחד הנסיכים לבית המלוכה של אמבר, העולם האמיתי היחידי, שעולמנו אנו אינו אלא השתקפות שלו, בדומה לאינספור עולמות אחרים. קורווין נשאב למאבקים עם בני משפחתו על כס המלוכה, ומי שקרא יודע שמדובר במשפחה מטורפת למדי, בעלילה פתלתלה שמדלגת בין עולמות ושופעת תככים ואינטריגות, מזימות וקרבות.

מה העלה החיפוש שלנו: רוברט קירקמן, היוצר של הקומיקס "המתים המהלכים" עובד על אדפטציה של סדרת הספרים לטלוויזיה יחד עם דיויד אלפרט מ-Skybound. ההכרזה הראשונית הייתה ביולי 2016, אז קשה לדעת מתי נזכה לראות את התוצאות על המסך.

 

"רשומות קוטל המלך" (The Kingkiller Chronicles)

פלוס: "שם הרוח" הספר הראשון בטרילוגיה הוא כנראה אחד מספרי הפנטזיה הטובים שנכתבו בעשורים האחרונים. מינוס: הסופר מגלה סימנים אישיותיים שנושאים דמיון מחשיד למרטין, בעיקר חשוב לענייננו הפיגור השערורייתי בפרסום הספר השלישי והאחרון בטרילוגיה

רשומות קוטל המלך - טרילוגיית פנטזיה מאת פטריק רותפס, סופר צעיר יחסית, שספרו הראשון "שם הרוח" (2007) יצר קהילת מעריצים נלהבת שהפכה עם הזמן והעיכוב המתמשך בפרסום הספר השלישי והאחרון בטרילוגיה ללהקת זאבים שרודפת את הסופר ברשתות החברתיות, ומרבה לפזר עקיצות מלומדות (המבוססות על עלילת הסדרה) לסופר הדחיין שהוציא את הספר השני בסדרה בשנת 2011 ומאז רק נובלות. ואחרי כל זה, אי אפשר שלא, מרטין הוא מעריץ מושבע של הסדרה הזאת.

הסדרה מגוללת את קורותיו של קוותה, בעל מסבאה בעיירה שכוחת אל, בעברו - מספר סיפורים, מוזיקאי ומכשף (לא בהכרח בסדר הזה), מילדותו כבן לבעלי להקת נוודים, סיפור הרצח של הוריו, התבגרותו כנער רחוב, פיתוח כישרונו כמוזיקאי מחונן, השנים באוניברסיטה לכישוף, מפגשים עם דרקונים ויצורים מיתולוגיים אחרים וסיפור אהבה גדול.

למה אנחנו בעדו? כאמור, קשה להתכחש לאיכויות של "שם הרוח" הספר הראשון בטרילוגיה. למה אנחנו נגדו? הוא מגלה סימנים אישיותיים "דמויי מרטין" והוא עוד לא פרסם את הספר השלישי בטרילוגיה שלו, ואחרי שחווינו את העונות האחרונות של משחקי הכס עם סיפור שמידרדר מדחי אל דחי ובעיקר את הסוף של הסדרה, שלא נשען על סוף שכתב מרטין, אנחנו לא בטוחים שאנחנו רוצים לחזור על החווייה.

מה העלה החיפוש שלנו: ג'ון רוברטס (רובוטריקים) כותב את התסריט לסדרה יחד עם רותפס וצילומי העונה הראשונה צפויים להתחיל לקראת סוף השנה.

 

"מחזור כישור הזמן" (The Wheel of Time)

אפוס גדול, אינטריגות וראשים מתגלגלים, נשמע מוכר? הספרים של ג'ורג' ר. ר. מרטין כוללים כמה וכמה מחוות לסדרה המצליחה  

יותר מ-80 מיליון עותקים של ספרי "מחזור כישור הזמן" נמכרו ברחבי העולם והיא נחשבת לאחת הפנטזיות המצליחות ביותר אי פעם. הסדרה נכתבה על ידי ג'יימס אוליבר ריגני, תחת שם העט רוברט ג'ורדן, כאשר הספרים האחרונים בסדרה נכתבו לאחר מותו על ידי סופר הפנטזיה המוערך ברנדון סנדרסון.

נערי כפר שנולדו לגורל מפואר, עלילה מפותלת, אינטריגות, מאבקים ומלחמות בין מדינות, בתי מלוכה ומוסדות, מלחמת אור בחושך ואינספור דמויות ותרבויות. במרכז הסיפור מאבק איתנים בין ראנד אל ת'ור "הדרקון" לבין אדון האופל. הקרב בין השניים יימשך לנצח שכן אדון האופל נולד בכל דור מחדש, ובכל פעם דרקון חדש צריך להביסו וכך הלאה במחזוריות מעגלית.  

מה העלה החיפוש שלנו?

אמזון מפיקים את הסדרה, יכתוב את התסריט: Rafe Judkins ("סוכני שילד", "צ'אק") ו-Uta Briesewitz ("ג'סיקה ג'ונס", "דברים מוזרים") תביים את שני הפרקים הראשונים. צילומים לקראת סוף 2019. הנה פה כל הפרטים.

 

"בשורות טובות" (Good Omens)

אמנם לא ממש בסגנון של "משחקי הכס", אבל פנטזיה וקאלט בפני עצמה, ובניגוד לאחרות, היא עולה מחר!! באמזון פריים

"בשורות טובות" (1990) נכתב על ידי ניל גיימן וטרי פראצ'ט עוד טרם הפכו לכוכבים שהם היום - קומדיה על מלאך ושד אשר משתפים פעולה כדי להציל את העולם מאפוקליפסה. 

העיבוד הטלוויזיוני של הרומן, אשר הופק בשיתוף בי־בי־סי, עולה מחר באמזון פריים. בסדרה מככבים מייקל שין ודייוויד טננט. בתפקידי אורח: ג'ון האם ופרנסיס מקרדומנד. פה הטריילר.

 

חיפשנו ולא מצאנו:

אנחנו מעריצים מושבעים של הסדרות הבאות, אז אם במקרה אתם מגלים שמתוכננת סדרה טלוויזיה - ספרו לנו:)

"הרואים למרחק"/ רובין הוב  

"טרילוגיית הד"/ פטרישייה מק'קליפ

"ספר השמש החדשה"/ ג'ין וולף (ספר גאוני, במחשבה שניה אולי לא כדאי להפוך אותו לסדרת טלוויזיה)

 
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >