linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

איך לגרום ל- Headhunters להגיע אליך?

25/02/2014 16:49:06
איך לגרום ל- Headhunters  להגיע אליך?

"אני הולך לעבוד במשרת החלומות שלי, בחברה שתמיד רציתי לעבוד בה ולהרוויח הרבה יותר ממה שאני מרוויח היום" אמר אלעד, החבר הכי טוב שלך מתקופת הלימודים. שניכם למדתם ביחד, הוצאתם פחות או יותר את אותם הציונים ואפילו לאחר הלימודים התקבלתם לאותו תפקיד בחברות שונות.

"כל הכבוד!" אתה עונה לו ושואל "איך מצאת את המשרה הזאת? איפה חיפשת?"

"המשרה מצאה אותי!" אמר "יום אחד פנתה אלי האד אנטרית דרך הלינקדאין והציעה לי את המשרה".

 

תחום ההשמה עבר המון טלטולים מאז שעולם הסושיאל מדיה נכנס לתמונה, בימינו חברות וסטארטאפים לא יושבים בחיבוק ידיים ומחכים שהמעומדים הטובים יגיעו אליהם, הם משתמשים בהאד הנטרים (Headhunters), אותם אנשים שיודעים לשלוף בפינצטה את המועמדים הנכונים לתפקיד. היתרון הגדול של העסקת האד האנטר הוא שהחברה המגייסת לא צריכה להתעסק עם עשרות מועמדים ואלפי קורות חיים שברובם לא רלוונטים. כאב הראש של ההשמה מצטמצם משמעותית והאד האנטרים יודעים להיות בזמן הנכון במקום הנכון ובנוסף יש להם ידע בתחום המידענות ולכן הם יכולים לספק את הסחורה בקלות יחסית.

ויש לנו גם חדשות טובות בשבילך, ממש ברגעים אלו האד הנטרים מחפשים אותך, אדם עם נסיון בתחום היי טק למשרה מדהימה שיכולה להיות שלך. כל מה שאתה צריך לעשות זה לעזור להם לעזור לך. לכן הבאנו לך מדריך קצר ופשוט לביצוע שיגרום להאד האנטרים להגיע אליך יותר מהר מלחברים שלך.

 

4 צעדים שיגרמו להאד הנטרים להגיע אליך:

 

1.פרופיל לינקדאין עשיר:

כאשר חברת היי טק או האד האנטרים מקבלים משרה כדי לחפש לה מעומדים מתאימים הם קודם כל פונים אל חנות הממתקים של תחום ההשמות - הלינקדאין. המקום בו מפתחים, אנשי תוכנה מהנדסים ועוד מוגשים לך על מגש של זהב. ופה זה התפקיד שלך- להראות לכולם את הכישורים והניסיון שלך.

אז תקבע עם עצמך פגישה של שעה בה תעשיר את פרופיל הלינקדאין שלך ואל תשכח ללטש את האנגלית לפני. אלו הם הדברים החשובים ביותר שאותם אתה צריך לעשות כדי שיהיה פשוט להאד האנטרים להגיע אליך:

  • סיכום על עצמך. ממש בכמה משפטים להסביר מה אתה עושה היום, מה עשית בעבר ולאיזה כיוון תרצה להתקדם בקריירה. האד האנטרים לא מחפשים רק ניסיון אלא גם לראות את אופי של אדם ואם המשרה שאותה הם צריכים לאייש יכולה לעניין אותך.

  • להכניס את שפות התכנות איתן אתה מפתח. כאשר האד הנטרים עושים חיפוש הם מכניסים את שפות הפיתוח שאותן המועמד צריך לדעת ואתה כמובן רוצה שהלינקדאין ישלוף אותך ויראה את הפרופיל שלך.

  • שמות של חברות בהן עבדת. לפעמים חברות היי טק וסטארטאפים מחפשים מועמדים שעבדו בחברות מסויימות וגם את החיפוש הזה האד האנטרים מריצים.

  • לינקים. כמו שכבר אמרנו, צריך לבלוט! לכן תנסה להראות 360 מעלות של הניסיון התעסוקתי שלך לדוגמא אם ראיינו או הזכירו אותך בכתבה, צרף לינק אליה. אם פיתחת אפליקציה תמיד טוב שיהיה לינק אליה, אם יש לך בלוג או כתבת באחד תן לנו להתרשם ממה שכתבת ואם אתה פעיל באתר stack overflow זה תמיד פלוס.

  • לתת recommendation.כאשר אתה נותן לקולגה שלך המלצה בלינקדאין רואים את זה בפרופיל שלו וזאת דרך נהדרת לחשוף את הפרופיל שלך. על ידי ההמלצה ניתן לראות מה היה הקשר בינכם ואיזה תפקיד באיזה חברה מלאת.

 

2. StackOverflow:

בסופו של יום מה שחשוב הוא היכולת המקצועית שלך, והדרך האולטימטיבית להראות מה אתה יודע היא באמצעות אתר StackOverflow.

האתר מציע פלטפורמה לשאלות ותשובות בכל הקשור לעולמות התוכנה והמוצר (מציע גם עולמות נוספים אולם פחות נפוץ בתחומים שאינם תוכנה ומוצר), ומאפשר לך ליהנות מידע של אחרים ולהציע פתרונות לשאלות שלהם.

מנהלים מקצועיים בחברות מגייסות מאוד אוהבים לראות מועמדים חזקים עם נוכחות ב- StackOverflow, ופעילות שלך באתר זה יכולה לתת לך יתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים.  

 

3. קבוצות בפייסבוק:

יש האומרים שההפתעה הכי גדולה בתחום ההשמה בשנת 2013 הוא הפייסבוק. מסתבר שאותו אתר שהביא לכם משחקים גוזלי זמן יקר וסטטוסים מעצבנים יכול גם לתווך בינכם לבין מקום העבודה הבא שלכם. בפייסבוק קיימות עשרות קבוצות בתחומים שונות ואנחנו ניגע בשני סוגיים שרלוונטים לנושא בו עסקינן.

הסוג הראשון של הקבוצות הן קבוצות מקצועיות, אותן קבוצות בהן ניתן לשאול שאלות רלוונטיות לתחום ספציפי, ניתן לפרסם בהן כתבות שעוסקות בתחום הקבוצה וליצור דיונים. לדוגמא בקבוצה של מתכנתי Java ניתן למצוא שאלות לצד כתבות וסרטונים שיכולים להעשיר את החברים בה. התפקיד של האד האנטרים הוא להיות בקבוצות האלו ולראות אם אחד החברים יכול להיות רלוונטי לאחת המשרות שהם צריכים לאייש והתפקיד שלך הוא להתבלט בקבוצה כדי שישימו לב אליך, אתה יכול לעשות זאת ע"י כך שתענה לשאלה שמישהו שאל או תפרסם בקבוצה תוכן מעניין.

הסוג השני של הקבוצות הן קבוצות חיפוש עבודה, בקבוצות אלו האד האנטרים מפרסמים משרות כ"פתיונות" כדי לתפוס מעומדים טובים וכמו כן הם רואים בחברי הקבוצה מי יכול להיות רלוונטי למשרה שלהם. בנוסף לקבוצות של חיפוש עבודה כללי יש גם קבוצות של תחומים ספציפים כמו משרות למתכנתי Net . או משרות היי טק ללא ניסיון ועוד.

 

4. כתיבת בלוג או פוסט אורח בבלוג נקרא:

כל אחד יודע שכאשר אתה מחפש משהו, לפני שאתה מחפש מתחת לספה תחפש בגוגל, וזאת הסיבה שאתה חייב להיות שם ולהראות טוב. בימינו מיתוג זה הכל ולכן אתה צריך למתג את עצמך כמומחה בתחום בו אתה עוסק וניתן לעשות זאת די בקלות. אחת האפשרויות זה לפתוח בלוג מקצועי בו תעלה פוסטים, רעיונות ותוכן רלוונטי לתחום בו אתה עוסק.

הדרך השניה היא לכתוב פוסט אורח, להרבה מאוד בלוגרים שיש להם בלוג מקצועי נגמרים הרעיונות או שאין להם זמן לכתוב תוכן חדש או שהם רוצים להפתיע את הקוראים שלהם ולכן הם ישמחו מאוד לקבל תוכן ייחודי ואיכותי לאתר שלם, אתה בתמורה תקבל חשיפה בבלוג בעל שם והאד האנטרים יכירו שחקן חדש בתחום. כולם יוצאים מנצחים.

 

כמו שאתה רואה המרחק בינך ובין הצעת עבודה שמוגשת לך ישר לתיבת המייל קטן מאוד והביצוע לא מסובך מדי. כל מה שאתה צריך לעשות זה להבליט את עצמך ולא להתקמצן במילים. תראה להאד האנטרים מה עשית במהלך הקריירה שלך, דוגמאות ממשיות ולאן אתה רוצה להגיע, ובקרוב תתחיל לקבל הצעות למשרות שתמיד רצית לקבל.


המון בהצלחה!
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >