linked in

שלח פרופיל עכשיו >

ההרשמה נקלטה

בהצלחה!

10 הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים בשליחת קורות חיים

23/03/2014 13:29:29
10 הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים בשליחת קורות חיים

בחיים ובפרט בקריירה של כל אדם יש המון הזדמנויות להתקדם ולהתפתח, אבל אסור לנו לשכוח כי רובן הן הזדמנויות חד פעמיות שלפעמים מתפספסות לנו בגלל סיבה שטותית כמו חוסר תשומת לב או חיפזון.

לכם כמועמדים אסור לעשות את הטעויות הללו מכיוון שכבר ככה אתם נמצאים בתחרות עם עוד אנשים שחפצים במשרה מסוימת, אם תעשו טעות אחת קטנה אתם יכולים למצוא את עצמכם מחוץ למירוץ עוד לפני שנעלתם את נעלי הריצה.

רגע לפני שאתם שולחים את קורות החיים שלכם ללוח דרושים בהייטק או לחברת השמה למשרות הייטק, עברו על הרשימה הבאה של 10 הטעויות הנפוצות ביותר שמעומדים עושים כאשר הם שולחים קורות חיים וודאו כי אתם לא עשיתם אותן. על ידי פעולה פשוטה זאת תמצאו את עצמכם ביתרון על שאר המעומדים מבלי להתאמץ.

 

10 הטעויות הנפוצות ביותר שמעומדים עושים בשליחת קורות חיים למשרות הייטק

 

  1. לא ממלאים אחר ההוראות- כאשר אתם רואים תיאור משרה, אם זה בלוח דרושים או באתר של חברת השמה, קראו אותה בעיון ושימו לב להוראות שרשומות ואל תשכחו למלא אחריהן כי אחרת לא יחזרו אליכם. (שימו לב אם צריך להוסיף פרטים שבד"כ לא רשום בקו"ח כגון ציון פסיכומטרי ו GMAT)ההוראות שבדרך כלל רשומות הן לאיזה מייל לשלוח את הקו"ח, באיזה פורמט יש לשלוח את הקו"ח, האם צריך לצרף מסמך נוסף כמו המלצות, מכתב מקדים או  טבלת ציונים, והאם צריך בקו"ח עצמם להוסיף פרטים שבד"כ לא רשומים בקו"ח.

  2. לא לשכוח לכתוב את כל הפרטים שלכם- שימו לב כי רשמתם באופן ברור בראש הדף את הפרטים הבאים: שם מלא בעברית ובאנגלית, מספר טלפון, כתובת אי מייל וכתובת מגורים. במידה ואתם מוכנים להעתיק את מקום המגורים שלכם בשביל המשרה יש לציין זאת.

  3. לשלוח קורות חיים בזמן- אם לפני כמה חודשים שמרתם משרה שאתם חושבים שתתאים לכם אבל עוד לא שלחתם קו"ח מהסיבות הפרטיות שלכם ועכשיו אתם חושבים שזה הזמן הנכון בשבילכם, תבררו קודם אם המשרה עדיין פנויה. חבל לצפות לקבל תשובה ממקום עבודה בו המשרה לא קיימת יותר.

  4. טעיות כתיב- קו"ח עם טעויות כתיב או שגיאות דקדוק לעולם לא יקראו ברצינות, אם לא היה לכם את הזמן לעבור על הקו"ח שלכם ולבדוק שהם כתובים נכון אז למה שמישהו ישקיע בכם זמן לראיון? תנו את הקו"ח שלכם לחברים ולמשפחה כדי לוודא שהם כתובים נכון, והקוראים מבינים מה אתם עושים כיום בעבודה שלכם ולאן פניכם מועדות.

  5. סימני שאלה בקורות חיים- אסור שהקו"ח שלכם יעלו סימני שאלה אצל הקורא. לדוגמא אם אתם לא מציינים בשנים מסויימות במה עסקתם או אם לא ציינתם את שם החברה בה עבדתם זה מעלה סימני שאלה.

  6. הגשת קורות חיים למשרה שלא מתאימה לכם- שימו לב לטייטל של המשרה ולתיאור המשרה, אם אתם מתכנתים מתחילים אל תשלחו קורות חיים למשרת ארכיטקט אפילו שאתם מתכנתים בשפה הספציפית שכתובה בתיאור המשרה. שימו לב שהניסיון שיש לכם תואם לדרישות המשרה, אל תבזבזו לאנשי כוח אדם ולכם את הזמן לחינם והכי חשוב לא לצעוק "זאב, זאב" כי כאשר החברה תחפש משרה שבאמת תתאים לכם הם לא יקחו את הקו"ח שלך ברצינות מכיוון שיחשבו שאתם שולחים לכל משרה.

  7. לא לשלוח קורות חיים קצרים מדי או ארוכים מדי- קו"ח צריכים להיות בגודל עמוד אחד, זה בסדר אם אתם חורגים קצת או שהניסיון שלכם יכול להיות כתוב גם בפחות מזה. קו"ח ארוכים מדי הם מפרכים ולרוב מרוב עצים לא רואים את היער. אם יש לכם ניסיון עשיר, זה טוב מאוד אבל תנסו "להדק" את האינפורמציה כמה שיותר, אין צורך לכתוב את כל רשימת הקורסים שעשית בחייכם, כתבו את הרלוונטים והחשובים ביותר. במידה והקו"ח שלכם קצרים מדי ניתן להוסיף פרויקטים שהייתם שותפים בהם או מידע נוסף עליכם שיכול לתת לכם יתרון על המועמדים האחרים.

  8. לא לכתוב מה שכולם כותבים- כאשר זה נוגע לקו"ח לכל האנשים בעולם יש את אותן תכונות מדהימות: הם לומדים מהר, חברותיים וחרוצים. בינינו, אף אחד לא יכתוב על עצמו משהו אחר וגם אלו דברים שניתן להתרשם מהם רק בשיחה או אפילו רק כאשר תתחילו לעבוד בחברה. תחסכו את השורות הללו בקו"ח ותשימו שם משהו שבאמת יעניק לכם יתרון ולא יגרום לקורא לפהק.

  9. לא לשקר!!! - חוק מספר אחד בקורות חיים הוא לא לשקר! עזבו את זה שזה לא מוסרי בואו נחשוב מה יקרה אם אכן תשקרו בקו"ח שלכם. אם יעלו עליכם זה יהיה מאוד לא נעים ויכול להיות שישימו אתכם ב"רשימה השחורה" של החברה ולא תוכלו לעבוד שם בעתיד. במידה ולא יעלו על השקר שלכם ויקבלו אתכם לחברה יכול להיות שיהיה לכם אחלה חודש לעבוד בתפקיד שתמיד רציתם אבל כנראה שלא תספקו את הסחורה ותמצאו את עצמכם מהר מאוד שוב מול לוחות הדרושים. תמנעו ממצבים לא נעימים, ישראל זאת מדינה קטנה ואפשר לעלות מהר מאוד על שקרים בקו"ח.

  10. לא לשכוח לצרף קורות חיים- למרות שאנשים עובדים עם המייל עשרות שנים הם כנראה כל כך מרוכזים לכתוב את כתובת המייל, הכותרת ומספר שורות במייל עצמו כך שבסופו של דבר הם שוכחים את הדבר הכי חשוב- לצרף את קובץ הקו"ח. טיפ קטן מאיתנו, כאשר אתם באים לשלוח קו"ח הדבר הראשון שתעשו זה לצרף את הקובץ, זה תמיד פועל.

 

טיפ נוסף לאנשים שמחפשים משרות בהייטק ובפיתוח, מאוד חשוב שתכתבו את השפות בהם אתם מפתחים, באילו מהם אתם חזקים ומשתמשים ביום יום ואילו אתם יודעים ברמה בסיסית ומשתמשים לפעמים. הרבה פעמים חברות מחפשות מעומדים שהם חזקים בשפה מסוימת אבל גם יש להם נגיעה או אפילו ידע בסיסי בשפה אחרת ולכן זה יכול להעניק לכם יתרון.

 

עכשיו אחרי שעברתם על כל הטעיות שאנשים עושים אתם יכולים לשלוח קורות חיים ולא לפחד שהם ילכו לאיבוד או יתפספסו בגלל סיבה שטותית.

 

בהצלחה!

 

ניתן לשלוח משרות ישירות ל- tairk@seev.co.il
חזרה לבלוג >      חיפוש משרות >